Wolontariat

121 marca w Kołobrzegu pod patronem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej odbyła się  kawiarenka sąsiedzka pod hasłem „Poznajmy się i przegońmy wspólnie zimę”.  Skierowana była do dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów, zachęcając  do wspólnego świętowania. Była to  dobra okazja by się lepiej  poznać i wspólnie bawić. Program przewidywał między innymi –  powitanie wiosny,  konkursy,  malowanie twarzy czy własnoręczny wyrób biżuterii (na podstawie tekstu z  miastokolobrzeg.pl).

W ramach Stowarzyszenia Kropka  – Wolni od Uzależnień ( współpraca Stowarzyszenia z MOPS w Kołobrzegu) pomocą służyły wolontariuszki z Naszej szkoły. Tym razem były to uczennice klasy 1 LE ( zarazem wychowanki Internatu ) – Marcelina Jakubenas, Klaudia Grudzińska, Agata Kubacka, Iza Nowicka, Pamela Ogrodowczyk, Ala Stanisławska.

Dziewczyny spisały się znakomicie, bardzo szybko nawiązały kontakt z milusińskimi czego dowodem są uśmiechnięte buziaki maluchów na zamieszczonych w galerii zdjęciach. W raz z uczennicami w wolontariacie uczestniczyli: Małgorzata Szczubkowska – pedagog – terapeuta szkolny oraz Waldemar Dołowy – wychowawca w internacie.

ZOBACZ GALERIĘ

Waldemar Dołowy