Akcja honorowego krwiodawstwa

W dniu 8 lutego 2023 roku na terenie Zespołu Szkół w Gościnie odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa połączona z dniem dawcy fundacji DKMS #Komórkowania. Była to niepowtarzalna okazja dla uczniów oraz kadry do niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym. Dla większości uczniów przedsięwzięcie stanowiło pierwsze spotkanie z ideą honorowego krwiodawstwa oraz walki z nowotworami krwi. Chociaż śmiałków było wielu, to jedynie siedmiu z nich udało się podzielić swoją krwią – jednak nawet samo zapoznanie się z procedurą kwalifikacji niosło za sobą walory edukacyjne, wierzymy, że podczas kolejnego poboru nasi krwiodawcy bez problemu przejdą przez kolejne etapy procedury i bez trudu podzielą się tym bezcennym płynem.

Zainteresowaniem cieszyło się stanowisko fundacji DKMS prowadzone przez uczniów – wolontariuszy, którzy zapoznawali wszystkich z misją fundacji, tłumacząc też na czym polega walka z nowotworami krwi. Dzięki ich zaangażowaniu fundacja pozyskała 11 nowych potencjalnych dawców komórek macierzystych!

Dzień ten był świetną okazją do promocji służby w Policji, do szkoły przybyli funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie oraz Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu, którzy zapoznawali uczniów z tajnikami służby w tej formacji oraz jej wyposażeniem i umundurowaniem. Policjanci opowiedzieli również o procedurze doboru oraz możliwościach rozwoju jakie za sobą niesie służba w tej formacji. Funkcjonariusze OPP w Szczecinie promowali ponadto ideę honorowego krwiodawstwa, gdyż wielu z nich od lat oddaje bezinteresownie krew i aktywnie działa w przedsięwzięciach organizowanych przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy Oddziale Prewencji Policji w Szczecinie.

Serdecznie dziękujemy Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie, Fundacji DKMS, Oddziałowi Prewencji Policji w Szczecinie oraz Komendzie Powiatowej Policji w Kołobrzegu za pomoc i zaangażowanie w przeprowadzeniu przedsięwzięcia, liczmy, że to dopiero początek i niebawem znów się spotkamy bijąc rekordy w niesieniu bezinteresownej pomocy.

@Fundacja DKMS

@Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie

@Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „OPP Szczecin”

@Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

 

Mateusz Połczyński