Zmagania drużyny na poligonie w Drawsku Pomorskim

22.05.2023r – 25.05.2023r to czas ciężkich zmagań drużyny z Gościna na poligonie w Drawsku Pomorskim. Skład drużyny: kapitan – Aleksander Zatorski i jego ekipa: Agata Górska; Kacper Dudek; Jakub Gasiński; Kacper Grzesik, wszyscy są uczniami klasy trzeciej Oddziału przygotowania wojskowego. Przez kilka dni walczyli z 15 innymi drużynami z Polski w mistrzostwach klas mundurowych na poligonie drawskim w konkurencjach:
– strzelanie na celność i skupienie z broni pneumatycznej;
– strzelanie na celność i skupienie z kbks;
– strzelanie z kbk AKMS do celów ukazujących się;
– rzut granatem z pozycji stojąc, klęcząc, leżąc;
– topografia (określanie azymutów i odległości na mapach o różnych skalach);
– rozkładanie i składanie karabinka kbk AKMS na czas;
– pokonywanie pętli taktycznej ( 6 km ), w trakcie której, musieli złożyć kbk AKMS z części kilku karabinków i pistoletu leżących  na stanowisku; przenieść skrzynki z amunicją na dystansie 70 m; pokonać teren z zasiekami czołgając się.
We wszystkich konkurencjach moi uczniowie wykazali się wiedzą i umiejętnościami na wysokim poziomie, co w końcowym efekcie dało drużynie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Kochani moi jeszcze raz Wam gratuluję i dziękuję za trud włożony w przygotowania do zawodów. Myślę, że o sukces byłoby trudno gdyby nie wcześniejszy wyjazd i przetarcie w kwietniu na podobnych zawodach na poligonie w Wędrzynie no i pomoc Pana Waldemara Dołowego i żołnierzy instruktorów z Trzebiatowa oraz Pana Mariusza Mareckiego, który przygotował drużynę pod kątem strzeleckim. 
                                          Ogromnie, ogromnie dumny opiekun drużyny : Ryszard Jezierski.