Zajecia klas o profilu Straż Graniczna w Koszalinie

dsc00478Czwartek, dnia 15.05.2014 roku odbył się wyjazd klas I i II o profilu Straży Granicznej do Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie. O godzinie 7:30 obie klasy zebrały się pod szkołą by wyruszyć w stronę Koszalina autokarem .

Gdy dotarliśmy na miejsce o 8:30 pierwsze tamtejsze zajęcia przeprowadził nam p.Pękala na sali do ćwiczeń, w których uczestniczyliśmy na zajęciach z technik interwencji. Na początek rozgrzewka , która była bardzo wyczerpująca ( 35 min bardzo intensywnego wysiłku) , później przeszliśmy do tego na co wszyscy czekali, czyli techniki interwencji ,chwyty obezwładniające,dźwignie i samoobrona w szerokim zakresie tego pojęcia.

dsc00481Po zajęciach wszyscy zmęczeni udaliśmy się do pomieszczenia w którym p. Dzwonek przez calutką godzinę opowiedział nam o kontroli ruchu granicznego. Zajęcia były całkiem interesujące i przydatne. Omówienie budowy i zabezpieczeń dokumentów paszportowych oraz sprawdzanie autentyczności dokumentów i ich zabezpieczeń pod względem przerobienia lub podrobienia. Praca ze sprzętem do tego służącymi sprawiło dużą frajdę .

Ostatnie zajęcia przeprowadził nam starszy chorąży sztabowy p.Szadkowski na strzelnicy. Polegały na omówieniu broni P99 Walther,jego danych taktycznych,oraz ogniu skutecznym i strzale bezwzględnym.. Chorąży pokazał nam jak rozłożyć broń powoli by wszyscy mogli to powtórzyć sami. Po omówieniu broni strzelaliśmy z broni z celownikiem laserowym służącym do szkoleń funkcjonariuszy SG.

dsc00479Strzelnicę opuściliśmy o godz. 14 i czekaliśmy na placu gdzie czekał na nas już autokar.Po wyruszeniu w drogę powrotną każdy z entuzjazmem opowiadał miedzy sobą z czego był najbardziej zadowolony i co przyniosło największą satysfakcje. Myślę ze szkolenia takie i wyjazdy powinny odbywać się częściej gdyż wzmacnia to nasza tężyznę fizyczną oraz kształtuje podejście do służby w formacji jaką jest Straż Graniczna .

ZOBACZ GALERIĘ

Klaudia Grudzińska kl. I Le