WOT Games

W dniu 26.09.2021 r. 14 Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej zorganizowała w Sławoborzu rodzinny piknik sportowy, pod nazwą WOT Games, imprezę sportową przeprowadzono z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej. Święto obchodzone jest 27 września, w rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. Pikniki odbyły się w tym samym czasie i według podobnego scenariusza w jednej lokalizacji w każdym województwie.

W imprezie nie mogło zabraknąć uczniów Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie, oprócz Naszej szkoły w zawodach wzięli uczniowie ze szkół „mundurowych” z Trzebiatowa i Tychowa. Przyszli „terytorialsi” uczestniczyli w konkurencji WSPANIAŁA 12-TKA – rywalizacja sportowa z dwunastoma dyscyplinami (m.in. sprint sapera, nocny alarm i relaks celowniczego).

W grupie „Rekrut” dziewcząt II miejsce zajęła uczennica Zuzanna Laskowska kl. III TL, III miejsce Nikola Jędrzejewska kl. 1 Lps. W grupie „Rekrut” chłopcy, II miejsce wywalczył Paweł Kurek kl. III PP. III miejsce zdobył Yanov Yevhen kl. I Lps.

Uczniowie poniżej 16 roku życia bawili się w strefie AKADEMIA TERYTORIALSA – była to strefa edukacyjna dla małych rekrutów, w której najmłodsi poznali tajniki tematyki wojskowej i służby w WOT. Na ośmiu punktach edukacyjnych zdobyli sprawności m.in. umiejętność kamuflażu (zabawa w chowanego) czy posługiwanie się wojskową lornetką (sokole oko).

Oczywiście, wszystko zakończone zostało wojskową grochówką z wkładką czyli kiełbaską.

Anna BIERNAT

Waldemar DOŁOWY