Przysięga

 3Od 29 lipca 2019 r. w 5 jednostkach wojskowych odbyło się wcielenie uczniów  szkół ponadpodstawowych uczestniczących w pierwszej edycji programu „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”. Dwunastu absolwentów Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie odbyło skróconą służbę przygotowawczą w ramach czterotygodniowego turnusu zorganizowanego przez 2 Brygadę Zmechanizowaną w Złocieńcu.

Po pozytywnie zdanych egzaminach w dniu16 sierpnia 2019 r. doczekali się swojej upragnionej przysięgi, która stanowiła zwieńczenie kilkutygodniowego szkolenia podstawowego.                                          

Szkolenie absolwentów Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych trwało do 28 sierpnia. Po pomyślnym zakończeniu służby przygotowawczej absolwenci klas wojskowych stali się żołnierzami rezerwy i już od września mogą ubiegać się o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej.

Łącznie z klasy III LWAB przygodę z mundurem rozpoczęło 14 uczniów – dwunastu w Złocieńcu, jedna uczennica w Gdyni oraz rodzynek na uczelni wyższej – podchorąży pierwszego roku Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Zdjęcia – zbiory 2 BZ w Złocieńcu oraz ZS im. M. Rataja

1

ZOBACZ GALERIĘ

                                                                                                Magdalena Wójcik

                                                                                                Waldemar Dołowy