OBÓZ NARCIARSKI – FRANCJA –PARYŻ – 2014

SONY DSCPo Szklarskiej Porębie i Trzepowie (Kaszuby), nadszedł czas na trzecią i ostatnią w tym roku szkolnym operację kryptonim „NARTY”- mam na myśli obóz narciarski we Francji

28.03. – 07.04.2014.  Alpy to miejsce gdzie od kilku lat uczniowie klas drugich spędzają czas ucząc się i doskonaląc swoje umiejętności w zakresie narciarstwa zjazdowego, tym razem grupa kilkudziesięciu uczniów spędziła czas ciężko pracując na stokach i nartostradach. Wszyscy nauczyli się jeździć więc cel został osiągnięty. Trasy znajdowały się na wysokościach  1600 – 3175 m n.p.m. a ich łączna długość w regionie to 450 km. Oczywiście nie może być mowy o pokonaniu wszystkich w tak krótkim czasie, ale nie ukrywam , że staraliśmy się. Pogoda nie pozwalała nam wypocząć w zaciszu hotelowych pokoi, bo kolejne dni były piękniejsze i słoneczniejsze jeden od drugiego więc cały czas spędzaliśmy na świeżym powietrzu. Były osoby, które przez zapomnienie nie zastosowały zalecanych filtrów UVA i UVB,  niestety skończyło się to stosowaniem pianek i kremów przeciw oparzeniom, ale wszyscy wróciliśmy zdrowi i szczęśliwi. Dodatkową atrakcją tego wyjazdu było zwiedzanie w drodze powrotne stolicy Francji. Z wieży Eiffla oglądaliśmy nie tylko panoramę Paryża, ale także 38 Maraton Paryski, który odbył się akurat w drugim dniu naszej wizyty w stolicy. Wszyscy którzy w Paryżu byli pierwszy raz są nim zauroczeni. Te wąskie kręte uliczki tak charakterystyczne dla południa Europy, ten klimat i zgiełk do późnych godzin nocnych a właściwie wczesnych rannych. Zabytki które w Paryżu spotykamy na każdym kroku. Most „zakochanych” z fantastycznym widokiem na Katedrę  Notre-Dame, na którym kłódek z braku miejsca nie przypina się już do mostu tylko jedną do drugiej. To wszystko tworzy taką atmosferę, że słychać było jęki:

– Ja zostaję w Paryżu.

SONY DSC

Pewnie część z uczestników będzie chciała w przyszłym roku powtórzyć tę wyprawę, już dzisiaj zapraszamy.

Z grupą pracowali opiekunowie: Anna Słoboda i Marcin Płaczek, oraz instruktorzy narciarstwa zjazdowego: Arkadiusz Harłukowicz i Ryszard Jezierski.

Wszystkim tegorocznym uczestnikom trzech obozów, serdecznie dziękuję za wkład pracy i postawę która nas opiekunów i instruktorów napawa dumą.

Z narciarskim pozdrowieniem. Do zobaczenia na stokach w nadchodzącym sezonie.

ZOBACZ GALERIĘ

Ryszard Jezierski

SONY DSC