Nowości w bibliotece.

Drodzy czytelnicy.

Po konsultacjach z uczniami, rodzicami i nauczycielami,  ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa,  zakupiono wiele nowości wydawniczych, w tym książek historycznych poświęconych historii Polski XX wieku i lektur szkolnych. Oto niektóre z nich:

Historia, trudna, skomplikowana, złożone relacje polsko – żydowskie, okrucieństwo wojny, walka o godność, miłość, polityka, tajemnice dziadków uwikłanych w minione wydarzenia, historie mocne i prawdziwe, o tym wszystkim możecie przeczytać w tych książkach, by poznać naszą historię, by przeszłość nas czegoś nauczyła, a także dla pamięci przyszłych pokoleń.

 

Dla tych, którzy lubią wyzwania, pragną zadbać o formę, zdobyć pewność siebie, motywację dowiecie się z książek Navala, który przez 14 lat służył w GROM-ie. Naval opowiada o ludziach, którzy z pasją, wielkim uporem i determinacją przeszli przemianę z ludzi zwyczajnych  – w najlepszych skutecznych żołnierzy jednostek specjalnych. Autor zabierze Was w  podróż do Iraku, Afganistanu, gdzie misja specjalna przerodzi się w brutalna wojnę, ale także do  Chile, jednego z najpiękniejszych krajów świata i na Filipiny, gdzie czas płynie wolniej oraz w Bieszczady.

Dla tych, którzy chcą pokonać bariery  komunikacji, zbudować własne poczucie wartości, pragną wiedzieć, że różnice i podobieństwa to coś wspaniałego i mądrego , polecam:

Tym , którym trudno uwierzyć w siebie i brak im samoakceptacji :

Ważne i potrzebne książki, ponieważ wiedza o przemocy, wyjściu z nałogów, stracie bliskich, depresji, problemach w szkole jest  wciąż za mała. Książki ważne dla tych, którzy właśnie mierzą się  z takimi problemami, dla tych którzy jeszcze sobie tego nie uświadamiają i dla tych, którzy są obok.

Rodzicom i tym, którzy pracują z dziećmi z autyzmem i zespołem Aspergera – profesjonalne porady, konkretne rozwiązania problemów. Pomysły, sugestie i ogromna dawka inspiracji i wsparcia:

Coś dla humanistów, miłośników literatury, kultury. Andrzej Franaszek przypomina gigantów naszego dziedzictwa: Miłosza, Herberta, Gombrowicza, Różewicza i innych, dzięki którym mówią do nas Mickiewicz, Słowacki Chopin i Norwid. Książki, które intrygują, uwodzą i skłaniają do myślenia, książki, które tworzą literacki kanon.

Dla miłośników Harrego – Ósma historia dziewiętnaście lat później: Harry Potter i przeklęte dziecko. Cz 1 i 2.

Niesamowite przygody, niebezpieczeństwa, namiętność, tajemnice, zbrodnia, przyjaźń, zaufanie, miłość i magia… Wielkie emocje!

Dla miłośników bestselerowych powieści Colleen Hoover oraz innych szczerych, poruszających opowieści o przyjaźni, stracie, nadziei,  albo romantycznych, inteligentnych powieści polecam:

Wszystko , co chcielibyście wiedzieć o lataniu, o zawodzie pilota, pracy w lotnictwie dowiecie się z książki Turbulencja, w której autor z prawdziwym znawstwem, jednocześnie w sposób dowcipny, lekki i zrozumiały przedstawia zawód pilota i realia pracy w lotnictwie.

Ciąg dalszy zakupów we wrześniu.

Zapraszam do biblioteki, książki  można wypożyczyć na wakacje. :)