Kolejne klasy w lodowatym Bałtyku

SONY DSC 13.02.2014 r. to nie pechowa data, ale z pewnością licznej grupie młodzieży z klas policyjnej, strażackiej i najdzielniejszej z dzielnych bo wojskowej (dla grupy dziewcząt to już  kolejny seans w Bałtyku), kojarzyć się będzie z przeszywającym  bólem w kostkach.

Jednak wejście do lodowatych wód Bałtyku przy 16 stopniowym mrozie, tak jak zrobiły to wcześniej klasy wojskowe okazało się o wiele łatwiejsze niż ta sama czynność przy temperaturze +4. Mróz powoduje że woda wydaje się cieplejsza. Dzisiaj było zupełnie inaczej, z temperatury wyższej do niższej – masakra! J Ale najważniejsze jest to, że odważni dali radę.

Jeśli zima tego roku nie podda się zbyt szybko, to nie będzie to ostatnie z serii „wodowań” klas mundurowych naszej szkoły. Czekamy na młody rocznik 2014/15, zobaczymy czy będą równie „twardzi”. A może nas zaskoczą hartem ducha, ciała i zawstydzą starsze klasy, ale czy jest to możliwe?  Oby tak było. Do wody wraz z uczniami mimo oporów wewnętrznych wszedł a właściwie został wciągnięty nauczyciel wychowania fizycznego p. Ryszard JEZIERSKI.

Zdjęcia wykonała uczennica klasy strażackiej 1 LD Agnieszka ORMIŃSKA.

ZOBACZ GALERIĘ

                                                                                                                 Ryszard Jezierski