Dzień Otwarty Szkoły

6W jaki sposób utorować sobie drogę aby w przyszłości zostać strażakiem, żołnierzem, policjantem czy funkcjonariuszem straży granicznej?  Jak zdobyć zawód – zostać technikiem lotniskowych służb operacyjnych, czy technikiem mechanikiem obsługującym urządzenia skrawające? 

O tym wszystkim uczniowie klas trzecich gimnazjów, klas ósmych szkół podstawowych i ich rodzice mogli się przekonać, odwiedzając  podczas Dni Otwartych  23 maja 2019 r.  Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie.

Był to drugi termin gdzie młodzież mogła zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły. Niestety pierwszy przypadł w trakcie akcji protestacyjnej 24.04.2019 r. Tego dnia mogliśmy wraz z uczniami którzy przyjechali do szkoły z rodzicami uczestniczyć w pokazie ratownictwa przygotowanym przez 1 Grupę Poszukiwawczo Ratowniczą. Pokaz odbył się z wykorzystaniem śmigłowca PZL W-3 Sokół.

W trakcie spotkania odwiedzający dowiedzieli się jak młody człowiek zostanie przygotowany przez szkołę do ewentualnej pracy w służbach mundurowych ( po dalszym kształceniu w danym kierunku), na czym polegają testy sprawnościowe, w jaki sposób odbywają się zajęcia praktyczne, jak ukończyć szkołę nie tylko ze świadectwem maturalnym, ale i ukończonymi kursami np. z ratownictwa, sztuk walki, spadochronowym czy płetwonurka.

Całość okraszona została tradycyjną wojskową grochówką.

9

 

ZOBACZ GALERIĘ

                                                                                            Waldemar Dołowy