Bieg patrolowy

DSC_5839Czwartkowy poranek powitał uczniów przygotowujących się do zawodów „Sprawni jak żołnierze 2015” obfitym deszczem. W tym dniu miał odbyć się jeden z etapów przygotowań, trening biegowy z mapą w celu przygotowania grupy uczniów do wiosennych zawodów w Koszalinie.
Korzystając z tego, że jednostka patronacka (8 Batalion Remontowy) organizowała wewnętrzne zawody w biegach na orientację postanowiliśmy wziąć w nich udział. Wszystko wskazywało na to, że zawody będą bardzo trudne nie tylko ze względu na brak doświadczenia w biegach na orientację, ale także na fakt, że strumienie wody zalewające mapę nie pozwolą jej odczytać. Stało się jednak inaczej. Grupa ośmiorga młodych ludzi, która przez ostatnie dwa dni przed zawodami, po kilka godzin dziennie studiowała teoretyczne zasady biegów na orientację stanęła na starcie i zaświeciło słońce.
Założenie startowe było takie, że pójdą w teren, poczytają mapę, postarają się utrzymać na wyznaczonej trasie i przy okazji praktycznie zobaczą jak mapa oddaje teren. Nikt nie zakładał walki o zwycięstwo, powiem więcej, nikt nie namawiał do walki o zwycięstwo. To miała być zwykła jednostka treningowa. No ale często w młodych duszach górę biorą emocje, tym razem poniosły ich do zwycięstwa.

20141009_124152
Uczniowie klas pierwszych, straży granicznej i wojskowej – Marcin Naumiuk i Eryk Nowicki zakończyli bieg z czasem 38.20, kolejnym zawodnikiem na mecie był żołnierz zawodowy z JW z czasem 66.21. Moi drodzy wielkie gratulacje. Gratuluję także wszystkim pozostałym uczestnikom zawodów, dziewczętom i chłopcom, bo wszyscy ukończyli zawody i podbili wszystkie punkty kontrolne. Gorące podziękowania dla instruktora WF z JW. za zaproszenie na zawody.
ZOBACZ GALERIĘ

Ryszard JEZIERSKI
foto. Waldemar DOŁOWY