11 Listopada – Obchody w Kołobrzegu

DSC_6483 (Kopiowanie)Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto państwowe obchodzone 11 listopada. Tego dnia w 1918 r. Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. W tym samym czasie Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące I wojnę światową.

Po ponad 120 latach Polska odzyskiwała niepodległość .Święto zostało ustanowione w 1937, od 1939 nie było obchodzone, przywrócono je w okresie transformacji systemowej w 1989. r

W 96 rocznicę odzyskania przez Polskę wolności odbyły się powiatowe uroczystości w Kołobrzegu. Całość zapoczątkowana została mszą św. za Ojczyznę w kołobrzeskiej bazylice a następnie świętowanie przeniosło się pod pomnik Józefa Piłsudzkiego. W zgromadzeniu patriotycznym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, będąc w składzie pocztów sztandarowych:

  • poczet sztandarowy szkoły:

           – Karolina Szymaniak kl. II Le,

           – Katarzyna Kisielewska kl. II La,

           – Stanisław Łojek kl. II Lb.

  • poczet sztandarowy Światowego Związku Żołnierzy AK koło w Kołobrzegu:

          – Magdalena Paruszewska kl. I Lc,

          – Marta Owczarek kl. I Lc,

          – Krzysztof Sibidło kl. I Lc.

  • poczet sztandarowy Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych

        – Julia Jasińska kl. I Lc,

       – Wiktoria Nowowiejska kl. I Lc,

       – Wojciech Kameduła kl. I Lc.

 

DSC_6400 (Kopiowanie)

     W trakcie uroczystości sztandar szkoły został odznaczony medalem przyznamy przez zarząd Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Odznaczenie przyznane zostało za długoletnią współprace naszej szkoły z organizacją kombatancką. W raz z młodzieżą w uroczystościach uczestniczyli opiekunowie : Ryszard Jezierski i Waldemar Dołowy.

ZOBACZ GALERIĘ

 

                                                                                                Waldemar Dołowy